bahco_be74_80120
BAHCO BE74-80120 piston ring pliers with PVC handle 80-120 mm
Product description:
  • Capacity
  • BE74-55100: Ø 55 - 100 mm
  • BE74-80120: Ø 80 - 120 mm
Key features according to our expert
  • Pliers type: Piston ring pliers
Specifications / All features
Pliers type
Piston ring pliers
Package
20 x 145 x 220 mm
Length package mm
220 mm
Inner diameter mm
80-120 mm
Width package mm
145 mm
Height package mm
20 mm